Na bolavé klouby pomůže kloubní výživa nové generace

Při akutní anebo chronické bolesti kloubů obvykle saháme po různých analgetikách, které bolest utišují. Podle výzkumů londýnských lékařů z Queen Mary University pod vedením prof. Underwooda zabírají alternativní prostředky léčby na chronickou bolest kolenních kloubů stejně jako léky. Ze studie vyplývá, že v některých případech jsou alternativní způsoby léčby dokonce vhodnější. Doplňky stravy, gely či krémy obsahující protizánětlivé látky nemají na rozdíl od léků vedlejší účinky. Jejich užití je vhodné především při lokalizované bolesti, při rozsáhlé bolesti je pak na místě užití analgetik. Nejčastější příčinou bolesti kolenních kloubů je osteoartróza, která souvisí s opotřebováním chrupavky v kloubu.

Léčba osteoartrózy

Léky vykazují mnoho vedlejších účinků jako je např. bolest žaludku, zvýšený krevní tlak či zhoršené astma. Většina lékařů proto upřednostňuje komplexní řešení, které zahrnuje farmakologické i nefarmakologické postupy. Mezi ty nefarmakologické patří snížení váhy u obézních osob, dále fyzioterapie, rehabilitace ale i správný zdravý pohyb (chůze, plavání, kolo) atd. Naopak farmakologická léčba se soustřeďuje především na potlačení bolesti a také k „výživě“ kloubů – k tomuto účelu se používají léčiva s chondroprotektivním účinkem. Samotnou léčbu lze podpořit i užíváním doplňků stravy. Předem je však nutné říct, že doplňky stravy za nás problém nevyřeší a pro zdraví musíme udělat mnohem více. Doplňky stravy nám pomáhají při výživě kloubů zevnitř a je nutná jejich pravidelná konzumace. Pro vnější aplikaci jsou vhodné gely a krémy, které působí zvenku a potlačují zánět v místě bolesti.

Kloubní preparáty nové generace

Inovo – kloubní výživa. Velmi oblíbenou skupinou jsou doplňky stravy, které obsahují látky podporující regeneraci kloubní chrupavky a mají současně protizánětlivý účinek. Mnoho preparátů obsahuje maximálně 1 anebo 3 účinné složky, a proto nemusí být tak účinné. Novou generaci kloubních preparátů představují výrobky značky Barny´s – Inovo 5 a Inovo 6. Obsahují až 5 účinných složek, které chrupavka potřebuje. Preparáty je vhodné užívat při dlouhodobých bolestech a zánětech kloubů a svalů, či sportovních zraněních.

Kreatin monohydrát, creatin ethyl ester a kre-alkalyn. Sacharidy neboli cukry jsou nízko i vysokomolekulární látky vyskytující se v každém organismu. Kvalitní sportovní výživa a suplementy pro vaše dokonalé tělo. Aminokyseliny lze zakoupit v každém fitness shopu. Spalovače tuků spalují tuky za vás. Sacharidy a proteiny je možné užívat současně.

Nabídka kloubní výživy v internetovém obchodě »


Reklama:Kreatin přeměňuje tuk v energii pro maximální efekt Vašeho fyzického výkonu. Aminokyseliny jsou látky zlepšující regeneraci a zvyšující nárůst svalové hmoty. Kvalitní a spolehlivá horská kola nabízí eshop Levná-horská-kola.cz. Jízdní kola Olpran jsou dostupné každému. Sacharidy a proteiny na růst svalů nabízí Fitshopek.cz.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!